dance to the radio
radio.spodeli.org/103
 

103 Инфо |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

rokettube porno - zorla porno - brazzers - anal porno

Објавено 29.06.2016

Чиста Околина се едни од најлегендарните хип-хоп колективи во Македонија, и едни од основачите на македонскиот старошколски звук. Тие отсекогаш имале уникатна продукција која што не се совпаѓала со некои други правци кои рапот во државава ги заземал, со други зборови – тие никогаш не биле цврсто рап, а доказ за тоа се соработките со Last Expedition, па подоцна и создавањето на Mosaique со Веле Солунчев на вокали, Славе на скреч и бендот од Sethstat позади тоа – создавајќи го најкултниот acid/rap/jazz бенд во регионов...

Објавено 09.05.2016

  М: Најпрво би сакал да ви посакам добредојде во нашата радио програма, ова е специјален PTV викенд кој го организиравме во Канал 103. Би сакал да изразам најдлабока почит кон вас како личност чие дело е интегрален дел од духовното јадро на нашата радио станица...

Објавено 09.05.2016

М: Тоа е одлично, ви благодарам. Сакав да ве прашам како сте деновиве, се уште делувате многу зафатено, предавате, имате настапи како диџеј, свирите концерти, се подготвувате за Европска турнеа и само што објавивте дека издавате албум во август...

Објавено 18.03.2016

  Точно #25ГодиниКанал103 е фактор на македонската инаквост.
Автентично културолошко јадро на самобитност, самобендисаност.
Легло на самостојна мисла и независна дејност...

Објавено 23.04.2014

La Colonie Volvox во живо на Стотројка! Недела, 27 април, 22 часот. Online stream: http://radiostream.neotel...

Објавено 25.03.2014

Музичкото радио Канал 103 со необично задоволство и по подолго време ве кани на целовечерна забава.

Во сабота на 29-ти март, во клубот Папаја, на два подиума, дискџокеите на Канал 103 ќе ве потсетат на уметноста на добриот провод и квалитетната социјализација...

Објавено 27.02.2014

Leitmotif во живо на Канал 103   Недела, 2 март. 22 часот     Во најновото издание на радио серијалот Ако никој не свириво глувата соба на Канал 103 концерт ќе одржи младиот скопски состав Leitmotif...

Објавено 29.01.2013

Документарниот филм >>> 
103 - Љубовно Писмо До Алтернативната Култура 
реализиран од ПМГ Рекордингс (Синиша Евтимов, Мирко Попов, Николина Кујача) >>> ќе биде ПРЕМИЕРНО ПРИКАЖАН во САБОТА, 2ри февруар во 22:00 во кино Фросина, МКЦ...

Објавено 28.08.2012

Музичкото радио, Канал 103 организира слободен концерт во знак на поддршка на руската феминистичка група, истовремено и бенд Пуси Рајот. Три членки на оваа група се осудени на по 2 години затвор, а останатите се прогонувани во Русија за нивниот перформанс (изведба на панк композиција) во московската катедрала, со кој изразија протест кон путиновата автократија и отворената поддршка која Руската Православна црква ја дава на владејачката гарнитура...

Објавено 08.06.2012

Најновото продолжение на радио серијалот “Ако никој не свири.. во живо на Стотројка”, е резервирано за NOITU и неговиот аудио-визуелен проект насловен Moving_Frame.
“MOVING_FRAME” претставува спој помеѓу звучен перформанс и видео инсталација, проект инспириран и работен според специфичниот простор во скопското радио ‘‘Стотројка”, сместено во зградата на Македонската Радио Телевизија...

103 Препорачува |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

ВО МОМЕНТОВ НА 103ЈКА: